Posted by Printex on lip 6, 2009
Królestwa Iberii – Valorian i Derion

Królestwa Iberii – Valorian i Derion

Poniżeju mamy przyjemnośc zaprezentowac wam, krótką historię królestw w jakich przyjdzie lub przyszło wam grać w grę 4Story.

Valorian

Mocarstwo Valorianów pod władzą Nebana Maha, wyróżnia silna militarna prezencja. Dla zwolenników dowódcy bronie i taktyka walki są chlebem powszednim.
Valorian

Otoczeni murami obronnymi i wieżami strażniczymi Valorianowie są tradycyjnie militarnym ludem, który opiera się na sprawnej infrastrukturze i na funkcjonalnej obronie. W czasach zgodnej Iberii, Valorian służyło jako jedyna twierdza przeciwko Klanowi Mu i Rahu. Po rozpadzie królestw, cała ta idea została zachowana i ulepszona. Jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki kraju jest przemysł metalowy oraz gospodarka rolna.

Jednak te rajskie bezkresne pola i spokojna atmosfera mogą mylić, gdyż żołnierze są cały czas czujni. Władca Neban Maha, były żołnierz i historyk, stworzył ogromną piechotę, którą uformował na swoje własne upodobanie. Z tego też powodu Valorianowie nauczeni zostali różnych formacji bitewnych wzbudzających zgrozę wśród przeciwników.

Również środek kraju, Bina, opowiada swoją własną historię:  Valorianowie dawniej podbici przez Gorów musieli na nowo wyznaczać granice swojego terytorium. I tak oto do dzisiaj Bina odgrywa jedną z głównych ról w kraju. Otwarta wojna z Derionem doprowadziła jedynie do zawieszenia broni, między tymi dwoma rywalizującymi narodami. Od czasu kiedy władca powrócił do swojego królestwa, rozmyśla on potajemnie nad zemstą i przygotowuje się do wojny przeciwko znienawidzonemu wrogowi.

Derion

Władca Derionu – Ruard Lopeza – był za czasów zjednoczonego imperium, premierem Iberii. Nawet dziś zabarykadował się on w swoim zamku i spędza wiele czasu na na badaniach magii i alchemii.

Imperium Derion jest kwitnącym, feudalnym królestwem, które na pierwszym miejscu stawia magię niżeli przemoc fizyczną. Na jego czele znajduje się Cesarz Ruard Lopes, który rządził tym imperium od początku żelazną ręką. Głównym zadaniem rządu, któremu podlegają wiernie oddani rycerze magii jest ochrona królestwa przed wrogami.
Derion
Królestwa to otoczone jest przez magiczną ścianę z dawnych czasów, która położyła pod badania alchemika pierwszy kamień węgielny. Zrobiła ona Derion to, czym teraz jest. Dzięki alchemi i poprzez ciągłe badania, siły zbrojne zyskały możliwość noszenia specjalnych zbroi, które wypełnione są niesamowitą siłą, i które nadają tym oddziałom ponadludzką siłę. Tym samym Derionowie są chronienie przez ponadludzką siłę, która sprawiła, że stali się narodem z wyostrzonym poczuciem honoru.

Chociaż Derion urzeka swoimi harmonijnymi miastami i jednymi w swoim rodzaju krajobrazami, to jednak jest to kraj naznaczony wojną i nieszczęściem. Po zniknięciu Królowej Bild Blonead szalały w kraju dzikie wojny a Ruard przejął przemocą władzę. Jako okrutny imperator stanął do boju przeciwko Edgarowi Seher i po wygranej bitwie wszczął wojnę z niegdyś zaprzyjaźnionymi Valorianami, która w tragiczny sposób eskalowała.

Aktualne zawieszenie broni między obydwoma śmiertelnymi wrogami wydaje się złudne. Wojna pochłonęła tysiące ofiar a ruiny pałacu Królowej Blid są dziś jeszcze widoczne.

VN:F [1.5.6_840]
Rating: 8.9/10 (104 votes cast)
VN:F [1.5.6_840]
Rating: +25 (from 41 votes)
Post a Comment


One Response to “Królestwa Iberii – Valorian i Derion”

  1. kacpii90 pisze:

    Valorian

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.