FAQ gry 4Story

FAQ – czyli często zadawane pytania wraz z odpowiedziami.
Nie wiem jaką rasę wybrać i jaką klasą grać.
Można powiedzieć, że tu nie ma lepszej jak i gorszej postaci. Postać jest tak dobra jak osoba nią grająca tak więć zapoznaj się z tym poradnikiem: Wybór Postaci. Następnie zastanów się jaką postacią dane ci będzie kierować.

Dopiero zacząłem grę, nie widzę swojej postaci. Co mam zrobić aby ją zobaczyć?
Poprostu oddal widok kółkiem myszki a zobaczysz swoją postać w całej okazałości.

Gdzie znajdę npc , potwora z questa?
W każdym quescie jest dokładnie napisane gdzie się udać aby go znależć. Mogą być wyjątki ze względu na błędne tłumaczenie ale są to pojedyńcze przypadki. Tak więc staraj się często przeglądać dziennik misji pod klawiszem „J” oraz mapę pod klawiszem „M”

Czemu misja, którą niedawno wykonałem mi się powtarza?
W 4story gra polega na wykonywaniu questów i są one najprostszym sposobem na wbijanie lvl. Misja się powtarza aby ułatwić wam levelowanie waszej postaci.

Co to są punkty umiejętności i punkty systemowe?
Punkty umiejętności to punkty jakie masz do wydania na nowe umiejętności lub podwyższenie poziomu starych. Punkty systemowe to punkty jakie już wydałeś w danej karcie, danego żywiołu.

Nie mogę się połączyć z serwerem. Wyświetla mi się komunikat: „You have failed to connect to the server”
Sprawdz czy zapora systemowa lub twój antywirus nie blokują ci klienta gry.

Nie dochodzi mi mail aktywacyjny konta
W związku z tym, że 4Story zasila coraz większa ilość graczy i portale takie jak o2, onet, wp, interia otrzymują masę podobnych maili do swoich klientów to zaczęto traktować wiadomości od GameForge jako spam. W związku z powyższym wiadomość dochodzi czasem z dużym opóźnieniem, nie dochodzi wcale lub trafia do naszego folderu ze spamem. Rozwiązaniem jest założenie skrzynki u któregos z innych usługodawców.

Jak ulepszyć przedmiot, który znalazłem bądź kupiłem?
Opisaliśmy to już dokładnie w poradniku Początki w grze / Ulepszanie Przedmiotów. Odpowiednio dla Derion jak i Valorian

Nie mogę założyć przedmiotu, mam za niską umiejętność. O co chodzi?
Tak jak zdążyłeś zauważyć nie posiadasz umiejętności aby daną rzecz nosić. Staraj się wykonywać questy jakie dostajesz od NPC, z czasem w nagrodę dostaniesz odpowiednią, potrzebną umiejętność.

Jestem posiadaczem kilku kont w grze, czy za multikonto mogę dostać bana?
Nie dostaniesz bana, możesz posiadać tyle kont ile tylko jesteś w stanie utrzymać. OWU dla gier opartych o klienta a OWU dla gier opartych o przeglądarke to dwie różne sprawy. Jednak pamiętaj, że w danej chwili tylko jedno z twoich kont może być włączone – zabronione jest stawianie sklepu jednym kontem a expienie innym z tego samego komputera.

W jaki sposób mogę zostać posiadaczem zwierzaka?
Posiadanie własnego zwierzaka jest przewidziane tylko dla klasy zaklinaczy. Rzucasz na niego czar odpowiedzialny za zaklinanie a następnie zabijasz by od tej pory został twoim towarzyszem. Pamiętaj, że musisz mieć poziom wyższy bądź równy zaklinanemu zwierzęciu.

W jaki sposób mogę zostać posiadaczem własnego wierzchowca?
Wierzchowca możesz kupić wyłącznie za realną gotówkę z Item Mall – sklepu z przedmiotami.

Gdzie znajdę emocje mojej postaci?
Opcje odpowiedzialne za okazywanie emocji przez postać są dostępne w lewym dolnym rogu ekranu w postaci ikony trzech kropek (…). Po kliknięciu w tą ikonę twoim oczom ukaże się długa lista opcji odpowiedzialnych za emocje.

Czy królestwo jakie wybieram ma jakiś wpływ na moją postać?
Ma niewielki wpływ, o ile wpływem na postać można nazwać obracanie się w kręgu innych osób oraz inne zadania w każdym z królestw.

Jak dołączyć do wojny? Gdzie muszę iść? Muszę się jakoś wcześniej zapisać, czy mogę iść sam?
Od godziny 19:30 każdego dnia rozpoczynają się wojny (główne walki są prowadzone w Ardir).Możesz tam przyjść sam, z kolegą, z gildią, w drużynie. Każdy ma prawo przyjść na walkę, nie ma tu żadnych wymagań, czy ograniczeń.
Głównym zadaniem jest zdobycie i obronienie jak największej liczby twierdz. Możesz iść na piechotę (otwierasz dużą mapę (M) po czym dajesz na znak ,,-” i widzisz wszystkie państwa. Jeżeli przy danym państwie są narysowane dwa skrzyżowane miecze, oznacza to, że jest to obszar wojenny. Znajdź dogodny tobie portal, którym dostaniesz się na wybrany teren wojenny.

Dostałem misję w której muszę zdobyć raport z walk na północnym i południowym froncie. Jednak nigdzie czegoś takiego nie mogę znaleźć. Co zrobić?
Ta misja jest do wykonania tylko jeżeli jesteś w gildii. Jeżeli brałeś udział w walkach o terytoria na podanych
kierunkach geograficznych, to dostaniesz specjalne zaświadczenie, które jest potrzebne do zaliczenia tej misji.

Jak pokazać item ze swojego ekwipunku na czacie?
Na samym początku otwierasz ekwipunek (I),po czym włączasz czat(Enter). Używając LPM (lewy przycisk myszy) oraz przycisku Shift klikasz na item, który chcesz sprzedać. W oknie wyświetli się nazwa twojego itemu w [ ] . Jeżeli twój item jest w podstawowej formie (tj. nie ma żadnych bonusów (może być natomiast za pomocą kowala ulepszony na wyższy poziom np..+2 (w tych przypadkach nieraz ma taki …łososiowy kolor))) to będzie miał kolor biały, jeżeli będzie miał bonusy, to będzie miał kolor niebieski, natomiast jeśli posiada kolor zółty, oznacza to, że item ma bardzo dobre bonusy i być może sprzedasz go za pokaźną cenę.

Jak można uszlachetnić przedmiot?
Zanosicie przedmiot(do uszlachetnienia) oraz trzy przedmioty (najlepiej, aby miały wyższy poziom UMIEJĘTNOŚCI  (bo to co innego niż wymagany poziom, który musimy posiadać by móc używać przedmiotu)) do NPC, który zajmuje się uszlachetnianiem. Za to również musimy zapłacić (zależnie od naszego poziomu). Po uszlachetnieniu przedmiot albo zyska więcej wytrzymałości, albo nic się nie stanie i stracicie zarówno kasę jak i
przedmioty (oprócz tego którego planowaliście uszlachetnić – on nie znika).

Co to jest łza bogini? I co z tym zrobić? Co to są zapieczętowane itemy?
Łza bogini (wygląda jak kryształ), to tak jakby zapieczętowany item…  Za odpowiednią cenę Mistyk może ci pomóc zamienić Łzę Bogini w magiczne eliksiry (Żelaznej ściany, Uzupełnienie życia, Uzupełnienie many). Podobnie jest z zapieczętowanymi itemami. Za trochę większą sumkę Mistyk może odpieczętować item i może on być z magicznymi bonusami, lub w jego podstawowej formie. Jednak cena odpieczętowania wzrasta ze zmianą twojego poziomu.

VN:F [1.5.6_840]
Rating: 8.0/10 (234 votes cast)
VN:F [1.5.6_840]
Rating: +60 (from 108 votes)